Půjčování e-knih

Vážení čtenáři, na začátek roku jsme pro vás připravili novou a věříme, že velice zajímavou službu. Tou je půjčování e-knih z nabídky firmy eReading.cz. Podrobnosti k fungování služby naleznete na našich stránkách.

Seznam e-knih, dostupných k vypůjčení naleznete v našem katalogu.

Pravidla půjčování elektronických knih

• E-knihy lze vypůjčit pouze přes nový katalog knihovny.
  • Služba je poskytována pouze registrovaným čtenářům a to zdarma.
  • E-knihy lze číst POUZE na čtečkách eReading.cz, telefonech a tabletech s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz.
  • Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní, výpůjční lhůtu není možné zkrátit. Nevztahuje se na ni proto ani upomínka z prodlení, výpůjčka sama zmizí z vašeho zařízení.
  • Zároveň si lze vypůjčit maximálně 2 tituly.
  • Stejnou e-knihu si může vypůjčit více čtenářů současně.

Co je třeba udělat pro půjčení e-knihy

• Musíte být registrovaným čtenářem knihovny.
  • Musíte mít ve svém čtenářském kontě v knihovně zadaný e-mail. Můžete ho zadat u knihovníka v knihovně.
  • Musíte mít účet u eReading.cz se stejným emailem, který je uveden ve vašem účtu v knihovně.