Důležité informace pro čtenáře a návštěvníky knihovny

Vážení čtenáři,

od 4. května 2015 přecházíme na nový knihovní systém Koha, a začne proto platit i nový Knihovní řád zde, který přináší některé změny. Nově se sankční poplatky – upomínky – budou účtovat ve výši 1,– Kč za půjčený titul a každý den zpožděného vrácení. Budete mít ještě nějaký čas na to, abyste si na nové podmínky zvykli. Pokud v současné době nemáte žádnou upomínku, prodloužíme Vám všechny výpůjčky do 31. května. Od 15. června již budeme účtovat upomínky v plném rozsahu. Máte-li tedy nějaké resty, je květen ideálním měsícem na jejich řešení.

Zároveň Vás chceme ubezpečit, že jediný důvod k zavedení této změny je snaha o zrychlení oběhu dokumentů a spravedlivější výpočet zpozdného. Chceme, aby se naše knihy, časopisy a audioknihy dostaly k co největšímu počtu čtenářů, k čemuž můžete přispět i Vy právě včasným vracením. Nemusíte se obávat, že tato změna nutně povede k nárůstu upomínek. Myslíme si, že opak bude pravdou. Stačí, pokud budete pravidelně navštěvovat knihovnu, číst e-maily, případně SMS a aktivně se zajímat o své výpůjčky.

Výpůjční řád můžete prostudovat zde nebo v Městské knihovně.

Doufáme, že budete nadále s našimi službami spokojeni.

PS: Původní katalog již nebude aktualizován, vyzkoušejte tedy tento .

www.knihovna-uo.cz, mail: knihovna@knihovna-uo.cz, mobil: 737 205 222

.