Týden knihoven 2016

Městská knihovna Ústí nad Orlicí se připojuje k 20. ročníku Týdnu knihoven (3. – 9. října 2016). V rámci tohoto týdne zveme zájemce na následující akce:

• 3.10. od 18 hod. – Beseda s Danielem Polmanem – extrémním cyklistou
  • 4.10. od 18 hod. – Vlastimil Vondruška – Oldřich z Chlumu – setkání se spisovatelem historických románů Vlastimilem Vondruškou. Akce proběhne v Malé ceně, vstupné 50 Kč. Vstupenky lze zakoupit v Informačním centru, v Malé scéně a v Městské knihovně.
  • 5.10. od 18 hod. – Být šlechtičnou v Čechách 19. století – přednáška z cyklu Akademie volného času – o tom, jaké to bylo být šlechtičnou v Čechách v 19. století. Přednáší PhDr. Marie Macková
  • 6.10. od 16. hod. – Kouzelník Mařenka – čtení a tvoření pro děti do 8 let
  • 19.10. od 16 hod. – Vytváříme fotoknihu – Zveme vás na praktickou lekci, kde si ukážeme jak vytvářet a upravovat fotoknihu – nyní tak oblíbený dárek ke každé příležitosti. Samotná fotokniha zabere spoustu času, neuškodí proto ukázat si pár tipů a triků, jak na to. Projdeme si nabídku fotoknih na trhu, možnosti tvorby i ceny. Vhodné jako vánoční dárek.

VÝSTAVA: Historická detektivka (trvá do 29. 10. 2016 18:00)

Na výstavě můžete zhlédnout stručnou historii, medailonky a rozhovory s českými autory: Marií Mackovou, Ladislavem Mičkem, Janem Bauerem, Jurajem Červenákem, Vlastimilem Vondruškou, obálky světových i českých knih s historickou detektivkou.