Program knihovny v dubnu 2024

Vážení čtenáři, z března nám zbývá jenom pár dní, proto je potřeba se připravit na měsíc nový! Na co se tedy kromě jara můžete těšit v dubnu?

8. 4. v 10 a v 16 hod. – Bookstart na téma: Hrajeme si na doktory – akce pro děti do 3 let, je nutné se přihlásit ve FB skupině.

10. 4. v 18 hod. – Marie Macková: Klemens Wenzel Lothar kníže Metternich (1773–1859): zloduch 19.století? – přednáška z cyklu Akademie volného času

11. 4. od 15,30 hod. – Čtenářský klub ZaBOOKem – setkání čtenářského klubu ZaBOOkem. Jestli máte zájem být součástí klubu a jste ve věku 10–13 let, tak neváhejte a přijďte. Těšíme se na Vás!

17. 4. od 16 hod. – Největší poklad – Po pohádce o pokladu, který se nedá koupit, nás opět čeká malé tvoření. Akce je vhodná pro děti do 8 let. Předškoláci pouze s doprovodem. Prosíme o příspěvek 30 Kč na materiál.

18. 4. od 15 hod. – Deskovky pro malé i velké – přijďte si zahrát oblíbené hry, pro děti i dospělé

22. 4. od 16 hod. – Hrátky s tužkou – akce plná rébusů, luštění, tvoření a přemýšlení. Pro šikovné děti od 4 – 7 let

24. 4. od 16 do 19 hod. – Dílna linorytu – Přijďte si vyzkoušet techniku linorytu. Výsledkem bude raznice, kterou si potisknete tašku, tričko nebo cokoli si přinesete. Materiál a všechny pomůcky vám zapůjčíme (kromě textilu). Je možné na místě zakoupit malou plátěnou tašku za 50 Kč Prosíme o přihlášení do 12.4. Počet míst omezen. Cena kurzu 100 Kč. Nutno uhradit předem.

Knihovnické BINGO

Od 2.1. do 26. června s námi všechny děti mohou hrát knihovnické Bingo. Budete číst knížky podle svého výběru na dané téma, vymýšlet příběhy, malovat a plnit další úkoly. Každý účastník obdrží svoji kartičku a za každé splněné políčko dostane razítko do příslušného místa. Přesná pravidla najdeš v knihovně nebo na fb knihovny. Čekají tě malé odměny při splnění 5 úkolů a velká odměna za vyplnění celého binga.

Čtenářské BINGO pro dospělé

Od 4. 3. se mohou do hraní binga zapojit i dospělí čtenáři. Karty s úkoly jsou k dispozici na oddělení pro dospělé.

Výstava výtvarného oboru ZUŠ – Máme rádi zvířata

1. 3.- 30. 4.2024