Pasování na čtenáře

Nejen v Týdnu knihoven u nás probíhalo pasování dětí do čtenářského řádu. Knihovnu v tomto období navštívilo několik milých paní učitelek s žáčky-čtenáři. Naše kolegyně z dětské knihovny si pro děti připravily rozmanité rytířské souboje, neboli písmenkové a čtenářské úkoly, ve kterých děti prokázaly své čtenářské dovednosti. Všichni malí čtenáři se s úkoly potýkali statečně a úspěšně, a proto mohli být pasováni do čtenářského řádu. Za odměnu děti také získaly možnost zkušebně chodit do Knihovny pro děti a mládež, kterou samozřejmě mohly při té příležitosti důkladně prozkoumat a objevit mnoho krásných knížek, které zde na ně čekají a velmi často se početně rozrůstají o novinky. Na všechny malé čtenáře se těšíme a prozatím je zveme do Fotogalerie na stránkách knihovny, kde si nejen oni mohou prohlédnout fotografie z Pasování čtenářů.