Program knihovny v březnu 2018

V rámci celostátní akce Březen – měsíc čtenářů zveme do Městské knihovny na tyto akce

• 1. 3. od 18 hod. – Autorské čtení z rukopisu knihy paní Zory – Beze mne to (ne)zvládneš – ve spolupráci s Péčí o duševní zdraví
  • 8. 3. od 15 hod. – Čtenářský deník trochu jinak aneb Audioknižní hodinka – neformální vzdělávací akce zejména pro studenty-maturanty
  • 9. 3. od 18 hod. – Autorské čtení a beseda s europoslancem Jaromírem Štětinou o jeho knize Století zázraků
  • 14. 3. od 18 hod. – Vladislav Severin: Život za první republiky – přednáška z cyklu Akademie volného času (Přednášky jsou nahrávány, shlédnout je lze na YouTube, zde je odkaz https://www.youtube.com/user/KnihovnaUO )
  • 16. 3. od 17 do 19 hod. – Večer s Andersenem – Na motivy Andersenových příběhů ale i Pejska a Kočičky. Čtení, tvoření, hry – pro děti do 8 let. Je zapotřebí se dopředu nahlásit u Jitky Stejskalové nebo Veroniky Tomanové.
  • 21. 3. od 18 hod. – Dílna Akademie volného času: Mgr. Radim Urbánek: Kurz lidové architektury ve východních Čechách II.
  • 23. 3. od 18 hod. – Noc s Andersenem – večer se čtením, tvořením, hrami a přespáním v knihovně. Letošním tématem jsou Andersenovy pohádky.

Mimořádná nabídka vyřazených knih

Zveme vás do chodby knihovny, kde probíhá velký výprodej vyřazených knih. Knihy se stále doplňují a bude nás těšit, když najdou své poslední čtenáře.

VÝSTAVA: Jak obléknout knihu – výstava žáků ZUŠ, trvá do 30. 3. 2018

UPOZORNĚNÍ:

• 12. – 16. 3. – Jarní prázdniny – dětské oddělení bude otevřeno od 9 do 14 hod.
  • 30. 3. – 2. 4. – Knihovna bude uzavřena z důvodu Velikonoc