Program knihovny v září 2018

Srpnové akce jsou ještě před námi, ale pomalu je čas chystat se na září. Proto vám nabízíme přehlídku našich akcí v dalších týdnech a srdečně vás k nám zveme.

3. 9. ve 14 hod. – Informační schůzka k počítačovému kurzu pro seniory .

10. 9. od 18 hod. – Ovládněte sociální sítě stejně jako vaše děti – Informační schůzka k večernímu kurzu Facebooku, Instagramu a dalších aplikací pro rodiče, kteří chtějí držet krok. Jedná se o 8 lekcí, tištěné studijní materiály na každou hodinu, občerstvení. Cena kurzu 500 Kč. Vede Mgr. Iveta Šedová. Počet míst omezen.

11. 9. od 18 hod. – Alena Mornštajnová – beseda se současnou českou spisovatelkou, autorkou knih Slepá mapa, Hotýlek, Hana.

14. 9. od 16 hod. – Schůzka literárního klubu Knihomilové UO – Informační schůzka pro zájemce o nově vznikající literární klub Knihomilové UO. Náplní budou diskuze nad společně přečtenými knihami, jejichž výběr bude napříč veškerými žánry. Kontakt: knihomiloveuo@seznam.cz. Petra Růžičková ml.

17. 9. od 10 hod. – Bookstart1 – Zveme všechny maminky, kterým se v roce 2017 nebo 2018 narodilo či narodí miminko a mají zájem vést své ratolesti ke čtení a lásce ke knihám, na jedinečné setkání. Na první ze čtyř lekcí se dozvíte mnoho zajímavého o literatuře pro nejmenší. Děti jsou samozřejmě vítány.

21. 9. od 16 hod. – Mgr. et Mgr. Martin Fojtíček – beseda Život s nadějí: zotavení z duševního onemocnění představí téma zotavení (recovery, www.zotaveni.cz) neboli hluboce osobní, jedinečný proces změny vlastních postojů, pocitů, hodnot, cílů, dovedností a rolí. Přes všechna omezení způsobená nemocí je spokojený, nadějeplný a přínosný život možné žít!

VÝSTAVY:

Láďa Netek – Obrazy a obrázky

do 29. 9. 2018

Láďa Netek pocházel z Lanškrouna, ale k Ústí nad Orlicí měl koncem 60. let blízko díky kamarádům ze seskupení PAJZL (Praví a jediní zástupci lidu). Společně vystavovali v ústeckých salónech a některá z těchto Netkových děl jsou k vidění u nás v knihovně.