Program knihovny v říjnu 2018

Září je v plném proudu, ale my Vám již představujeme náš říjnový program. V prvním říjnovém týdnu se koná celostátní akce TÝDEN KNIHOVEN. V jeho rámci můžete v naší knihovně navštívit tyto akce:

2.10. v 10 hod. – Beseda s novinářem Erikem Taberym (šéfredaktor Respektu, autor knihy Opuštěná společnost: česká cesta od Masaryka po Babiše) – pro studenty gymnázia a nejširší veřejnost – v sále ZUŠ

3.10. v 16 hod. – Podzimní pohádka – čtení a tvoření pro děti. Vhodné pro děti do 8 let.

3.10. v 18 hod. – doc. Marie Macková: Stalo se Léta Páně 1848 – přednáška z cyklu Akademie volného času

5.10. v 10 hod. – Bookstart 2 – setkání maminek a dětí se zájmem o dětské knihy a čtení nejmenším

5.10. v 13,30 ho­d. – Základy úpravy fotografií pro seniory

Přesouváme fotografie z fotoaparátu do počítače, odstraňujeme červené oči, ořez fotek, korekce a úprava nežádoucích jevů ve fotografii (vlastní notebook, nabitý fotoaparát včetně kabelů výhodou). Vede Iveta Šedová

10.10. v 18 hod. – PhDr. Radim Urbánek: Tradiční řemesla a technologie: sušení ovoce, chmele, sladu – přednáška z cyklu Dílna Akademie volného času

17.10. v 18 hod. – Heslo Čechoslovák – představení knihy Karla Škarky ml. a vyprávění o cestě po stopách plukovníka Karla Škarky (1917–2000) – vojáka Vládního vojska Protektorátu Čechy a Morava, italského partyzána a příslušníka Československé obrněné brigády v Anglii, nositele řady italských, francouzských a československých vyznamenání.

31.10. v 18 hod. – Autorské čtení Kateřiny Kvochové z knihy básní „Vlastní stopy“

Heslo Čechoslovák

od 1. října do 29. listopadu 2018

Stránky z deníku, fotografie z alb plukovníka Karla Škarky (1917–2000) – vojáka Vládního vojska Protektorátu Čechy a Morava, italského partyzána a příslušníka Československé obrněné brigády v Anglii, nositele řady italských, francouzských a československých vyznamenání. Otevřeno v provozní době knihovny.

Zapomenuté Oustí

do konce října

Srovnávací fotografie Ústí nad Orlicí. Ve staré nádražní budově.