Reportáže z knihovny

V Týdnu knihoven navštívila dvě probíhající akce paní Víta Balcarová, redaktorka ČRo Pardubice. Její poznatky a dojmy zprostředkováváme i vám.

„Již podruhé se sešly v Městské knihovně v Ústí nad Orlicí maminky se svými malými dětmi na pilotním mezinárodním projektu S knížkou do života – anglicky Bookstart. Knihovny se tak snaží prostřednictvím pravidelného setkávání získat ty nejmenší čtenáře, jak jinak než přes aktivní maminky a tatínky. Děti se naučí znát prostředí knihoven a rodiče se seznámí s knížkami, které ideálně odpovídají věku jejich ratolestí. Redaktorce Vítě Balcarové prozradila ředitelka Orlicko-ústecké knihovny Jana Kalousková, jak takové nejmenší čtenáře získávají.“

„Lekce práce s počítačem, umět se pohybovat na Instagramu a nyní i zvládnout počítačovou grafiku, to vše přilákalo v minulosti do Městské knihovny v Ústí nad Orlicí zvídavé seniory. Naučili se zvládat základy a teď chtějí víc. Třeba jen proto, aby se mohli pochlubit svým vnukům, co všechno ještě zvládnou.“