Program knihovny v červnu 2019

Vážení čtenáři, než odjete zrelaxovat na letní dovolenou, čeká Vás ještě měsíc červen, kdy pro Vás chystáme mnoho akcí. Nechte se pozvat…

3. 6. – 10 hod. – Bookstart 10 – setkání maminek malých dětí nad dětskou literaturou, tentokrát na téma: čtení na prázdniny

3. 6. – 17 hod. – Beseda s výtvarníkem Alešem Lamrem o Janu Steklíkovi

4. 6. – 10 hod. – Anopress – unikátní databáze českých médií – počítačová lekce nejen pro seniory, přihlášky na miloslava.netusilova@knihovna-uo.cz

8. 6. – 9 – 16 hod. – Den otevřených dveří – přijďte si prohlédnout prostory knihovny, věž, altán nebo aktuální výstavy.

12. 6. – 18 hod. – František Musil: Lanškrounsko a rok 1304 – přednáška z cyklu Akademie volného času

14. 6. – 18 hod. – přednáška historika a profesora Boston University prof. PhDr. Igora Lukeše, PhD.: Kam kráčí Česká republika

20. 6. – 16 hod. – V každém lese je myš, která hraje na housle – čtení a tvoření pro děti. Vhodné pro děti do 8 let. Prosíme o příspěvek 10 Kč na materiál.

VÝSTAVY:

1. Jan Steklík a pivo

1. 6. – 28. 6. 2019

Městská knihovna se podílí na přípravě výstavy k poctě ousteckého rodáka Jana Steklíka. V kavárně Malé scény budou po celý červen vystaveny plakáty pivních tácků, které graficky dotvořila tehdejší „stolní“ společnost. Součástí výstavy budou různé texty a fotografie vztahující se k pivu a také z Litomyšle (z hostince U Černého orla) zapůjčená lavička, navržená a realizovaná Janem Steklíkem. Srdečně vás jménem sdružení „Veselých pozůstalých Jana Steklíka“ zveme!

Otevřeno Bar Malá scéna

• Út – Čt 17.00 – 22.00 hod.
  • 17.00 – 24.00 hod.
  • So, Ne zavřeno
  1. Lukáš Kovár – Divoká příroda

1. 6. – 30. 8. 2019