Meziknihovní výpůjční služba

Jak funguje MVS

Pokud nenaleznete Vámi požadovaný titul ve fondu naší knihovny, je možné požádat o jeho zajištění z jiné knihovny.

Jak si mohu knihu objednat?

Jednoduše - máte na výběr z těchto možností:

  • vyplněním formuláře Žádanka meziknihovní výpůjční služby
  • vyplněním žádanky přímo u výpůjčního pultu
  • zasláním e-mailu s údaji žádané knihy (autor, název, rok vydání, číslo Vaší čtenářské průkazky) na adresu zdenka.honzatkova@knihovna-uo.cz

Jak dlouho mohu mít knihu vypůjčenou?

To je zcela v kompetenci poskytující knihovny. Většinou se jedná o 30 dní, někdy to bývá i kratší doba. Pro Vás je podstatný údaj, který dostanete napsaný na lístečku společně s knihou při jejím vyzvednutí v knihovně. Do tohoto data je nutné knihu buď vrátit, nebo zažádat o její prodloužení! V opačném případě platí stejná pravidla jako při nedodržení výpůjční lhůty u dokumentu z našeho fondu - viz ceník.

Jak si mohu výpůjčku prodloužit?

Je ale nutné vědět, že ne vždy poskytující knihovna dokument prodlouží! Zároveň je podmínkou včasné požádání o prodloužení, tedy minimálně pět dní před uplynutím stanovené výpůjční doby.

Kolik mě bude využívání MVS stát?

Cena je 70 Kč za jednu objednanou knihu. Pokud bychom dokument objednávali ze zahraničí, cena se pohybuje od 250 do 600 Kč. Záleží na knihovně, která nám tuto službu pomůže zprostředkovat. V tomto případě vždy budete o konečné ceně informování a knihu objednáme až po Vašem souhlasu.

Poslední aktualizace stránky: 14. 6. 2024