Aktuální informace

Pasování na čtenáře

Nejen v Týdnu knihoven u nás probíhalo pasování dětí do čtenářského řádu. Knihovnu v tomto období navštívilo několik milých paní učitelek s žáčky-čtenáři. Naše kolegyně z dětské knihovny si pro děti připravily rozmanité rytířské souboje, neboli písmenkové a čtenářské úkoly, ve kterých děti prokázaly své čtenářské dovednosti. Všichni malí čtenáři se s úkoly potýkali statečně a úspěšně, a proto mohli být pasováni do čtenářského řádu. Za odměnu děti také získaly možnost zkušebně chodit do Knihovny pro děti a mládež, kterou samozřejmě mohly při té příležitosti důkladně prozkoumat a objevit mnoho krásných knížek, které zde na ně čekají a velmi často se početně rozrůstají o novinky. Na všechny malé čtenáře se těšíme a prozatím je zveme do Fotogalerie na stránkách knihovny, kde si nejen oni mohou prohlédnout fotografie z Pasování čtenářů.

Program knihovny v listopadu

Nový web Jáchyma Topola

Zajímá vás, které knihy napsal Jáchym Topol? Jste zvědaví na jeho rozhovory v časopisech? Pak je tu pro vás tento nový web. Ať se vám líbí!

jachymtopol.cz

Týden knihoven se blíží...

Program knihovny v říjnu

Sbírkové dny Světlušky

Světluška je tradiční sbírkový projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu. Svítí na cestu nevidomým dětem a dospělým z celé České republiky. Přispívá jim na speciální pomůcky, které „mluví“ nebo mají hmatový displej, na psí vodicí pomocníky, na osobní asistenty pro děti i seniory, podporuje rozvoj talentu a tvořivých schopností nevidomých. Sbírka na Světlušku probíhá v ulicích a knihovnách po celé zemi. V naší knihovně se můžete do akce zapojit od 11. 9. do 15. 9. například zakoupením sbírkových předmětů.

Program knihovny v září

Aktuální provozní doba

Nová terasa

Přijďte posedět nebo si číst na naší novou bezbariérovou terasu. K tomu kávu, čaj, krásné počasí .....

Mapy Klubu českých turistů

Vážení čtenáři – turisté, letní turistická sezóna je v plném proudu a tak jsme pro Vás připravili kompletní soubor map Klubu českých turistů v aktuálním vydání a laminovaném provedení. Seznam těchto map naleznete v našem katalogu.

Mapy KČT

Provozní doba o prázdninách

Velikonoční prázdniny - provozní doba

Upozorňujeme, že během velikonočních svátků bude v pátek (Velký pátek) 14. 4. a v sobotu 15.4. knihovna uzavřena. Ve čtvrtek 13. dubna budou velikonoční prázdniny a dětské oddělení bude otevřeno od 9 do 17,30 hod.

Biblioweb 2017

Máme obrovskou radost! Městská knihovna v Ústí nad Orlicí získala cenu Biblioweb 2017 za nejlepší webové stránky českých knihoven. Cenu převzala ředitelka knihovny paní Jana Kalousková. Více informací o soutěži a předání ceny najdete na těchto odkazech:

http://www.isss.cz/art/1134

http://www.skipcr.cz/…ip/biblioweb

Březen měsíc čtenářů

Březen měsíc čtenářů je celostátní akce, kterou pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Také naše knihovna připravila bohatý program pro děti i dospělé.

Provozní doba dětského oddělení o jarních prázdninách

Poslední aktualizace stránky: 10. 3. 2017