Aktuální informace

Bohumil Hrabal - vypravěč příběhů

Srdečně Vás zveme na výstavu Bohumil Hrabal – vypravěč příběhů! Výstava se koná k výročí 100. narození spisovatele Bohumila Hrabala, a to od 3. března v naší knihovně. Obsahuje životopisná data, citáty z rozhovorů a mnoho exkluzivních fotografií z archivu spisovatele a přítele Bohumila Hrabala – Tomáše Mazala.

Otevřeno je během provozní doby knihovny.

Těšíme se na Vás!

AVČ: 100 let od založení našich legií

Srdečně Vás zveme na přednášku pana Josefa Havla – 100 let od založení našich legií, která se koná 12. března od 18 hod.

Těšíme se na Vás!

Jaro bude!

Přijďte pookřát nad šálkem čaje a vdechnout atmosféru přicházejícího jara ve společnosti povídek s jarní tématikou. Srdečně Vás zveme 19. března v 18:00 hod.

Kolumbie - koka, káva a prsaté ženštiny

Srdečně Vás zveme na cestopisnou přednášku, zasvěcený výklad a projekci fotografií Adriana Sitty – Kolumbie – koka, káva a prsaté ženštiny, a to 25. března v 18 hodin.

Těšíme se na Vás!

Večer s Andersenem pro nejmenší

Srdečně zveme nejmenší děti, které se nemohou účastnit nocování v knihovně, na akci Večer s Andersenem pro nejmenší! Koná se 28. března od 17 do 19 hodin. Na akci již není možné se přihlásit, je plně obsazena.

Těšíme se na Vás!

Noc s Andersenem

Srdečně zveme děti na tradiční Noc s Andersenem! Letos se koná 4. dubna. Tato akce je již plně obsazena a není možné se na ni přihlásit!

Těšíme se na Vás!

Březen - měsíc čtenářů

Milí čtenáři,

letošní březen je již popáté zasvěcen akci Březen – měsíc čtenářů, tentokráte s mottem Hrabalovský rok v knihovnách!

V naší knihovně jsme pro Vás připravili tyto akce:

4. 3. 15:30 hod. Pohádky z hmyzí říše – akce pro děti podle knížek O. Sekory.

5. 3. 15:30 hod. Anička malířka a dvě klubíčka pohádek – akce pro děti podle knížek E. Petišky.

12. 3. 18:00 hod. – 100 let od založení našich legií – pan Josef Havel – přednáška z cyklu Akademie volného času.

19. 3. 18:00 hod. – Jaro bude! – Přijďte pookřát nad šálkem čaje a vdechnout atmosféru přicházejícího jara ve společnosti povídek s jarní tématikou.

25. 3. 18:00 hod. – Kolumbie – koka, káva a prsaté ženštiny. Přednáška Adriana Sitty o cestě touto barevnou zemí, zasvěcený výklad, projekce fotografií.

28. 3. 17:00 – 19:00 hod. – Večer s Andersenem pro nejmenší – večerní akce pro nejmenší děti, bez přespání v knihovně, nutné vyplnit přihlášku v knihovně.

4. 4. Noc s Andersenem – tradiční akce spojená s nočním přespáním v knihovně, nutné vyplnit přihlášku v knihovně.

od 3. 3. – Bohumil Hrabal – vypravěč příběhů – výstava, otevřeno během provozní doby knihovny. Po – pá 9 –18 hod., so 9 –11 hod.

Těšíme se na Vás!

Týden čtení - pro děti

Srdečně zveme děti do knihovny! V rámci Týdne čtení jsou pro ně připraveny dvě akce plné předčítání a malování. 4. března od 15:30 Pohádky z hmyzí říše – na motivy knížek O. Sekory a 5. března od 15:30 Anička malířka a dvě klubíčka pohádek – na motivy knížek E. Petišky.

Těšíme se na Vás!

Biblioweb - hlasování veřejnosti

V rámci Března – měsíce čtenářů je vyhlášen již 15. ročník soutěže Biblioweb – o nejlepší knihovnický web. Naše knihovna letos opět soutěží! Pokud máte zájem, můžete na této stránce hlasovat i Vy!

Cílem soutěže je udržovat kvalitu webových stránek knihoven na dostatečné úrovni, případně ji dále zvyšovat a dosáhnout, aby knihovnické www stránky sloužily jejich návštěvníkům jako spolehlivý zdroj informací o knihovnách i jejich službách a přilákaly je do nich.

Papiňák - autorské čtení

Srdečně Vás zveme v pondělí 17. března od 14:30 na katolickou faru v Ústí nad Orlicí, kde bude probíhat autorské čtení, prodej a autogramiáda titulu Papiňák paní Ludmily Křivancové – knihovnice z Karlových Varů. Knihu najdete i v našem fondu.

Genealogický workshop - foto

Fotky ze včerejšího Genealogického workshopu si můžete prohlédnout na webových stránkách města. Potěšil nás Váš velký zájem a srdečně Vás zveme i na další akce do knihovny!

Studenti seniorům

Realizace kurzu probíhá od 10. února 2014 v prostorách Městské knihovny Ústí nad Orlicí. Celou akci zaštiťuje také Klub seniorů Ústí nad Orlicí, odkud pochází většina účastníků našeho kurzu.Kurz je koncipován na 10 lekcí po 1,5 hodině. K tomu seniory čekají 3 venkovní aktivity – výlet, kino nebo divadlo a návštěva muzea či galerie. Lekce byly díky obrovskému zájmu seniorů rozděleny do dvou po sobě jdoucích kurzů. Konají se každé pondělí – 1. kurz od 13,30 – 15,00 a druhý od 15,00 do 16,30. Do kurzu se zapsalo celkem 18 seniorů a jsou rozděleni po devíti. Více viz Studenti seniorům.

Soukromý život Boženy Němcové

Srdečně Vás zveme na přednášku paní PhDr. Hany Mazurové – Soukromý život Boženy Němcové, která se koná 26. února od 18 hod.

Těšíme se na Vás!

AVČ: Zapomenuté Ústí textilních manufaktur

Srdečně Vás zveme na přednášku paní Mgr. Věry Sekotové Zapomenuté Ústí textilních manufaktur, a to 12. února od 18:00 hod. Přednáška je součástí cyklu Akademie volného času 2014.

Dětské oddělení - prázdniny

Během jarních prázdnin 10. – 14. února bude Dětské oddělení otevřeno od 9 do 14 hod. Ve dnech 11., 12. a 13. února vždy od 15 hod. jsou také připraveny akce pro děti.

Těšíme se na Vás!

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021