Aktuální informace

Vyhlášení vítězů Čtenářské ligy 2013

Ve čtvrtek 13. června 2013 se na Dětském oddělení konalo vyhlášení vítězů Čtenářské ligy 2013. Paní ředitelka předala těm, kteří se umístili na 1. – 3. místě v kategorii A, B a C, diplom, sladkou odměnu a poukázku na knížku dle vlastního výběru v knihkupectví Flétna. Z oceněných se čtyři děti bohužel nezúčastnily, snad si přijdou pro odměnu dodatečně.

Prázdninové předčítání

Milé děti,

každou středu během letních prázdnin se na Vás těšíme v knihovně – od 10 hodin je připraveno Prázdninové předčítání…a něco navíc.

Program je uveden níže.

Výstava Z Jablonného na Haiti

Srdečně Vás zveme na výstavu Z Jablonného na Haiti v prostorách Městské knihovny Ústí nad Orlicí, která proběhne v červnu 2013. Tento projekt občanského sdružení Fidcon z Jablonného nad Orlicí se zabývá výstavbou studní v severozápadní oblasti Haiti. Otevřeno během provozní doby knihovny.

Vyhlášení výsledků Čtenářské ligy 2013

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na vyhlášení výsledků Čtenářské ligy 2013, které proběhne 13. června v 16:00 hod. na Dětském oddělení knihovny.

Těšíme se na Vás!

Věrozvěstové Cyril a Metoděj

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme ve středu 19. června od 18:00 hodin do knihovny na vyprávění pana Mgr. Zdeňka Hübnera Věrozvěstové Cyril a Metoděj. Tato akce je pořádána k 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje do českých zemí.

Těšíme se na Vás!

Dobrodružství Medvídka Pú

Milé děti,

přijďte do knihovny a prožijte pěkné odpoledne! 18. června od 16:00 hodin Vás čeká Dobrodružství Medvídka Pú. Vyprávění a hry s Medvídkem Pú a jeho kamarády!

Těšíme se na Vás!

AVČ: Dosud neznámé osobnosti národního obrození v našem regionu

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na další přednášku z cyklu Akademie volného času. Ve středu 12. června od 18:00 nám paní Mgr. Věra Sekotová představí Dosud neznámé osobnosti národního obrození v našem regionu.

Těšíme se na Vás!

Anička, žabičky a jejich přátelé

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na autorské čtení paní Lenky Koskové – Třískové z knihy Anička, žabičky a jejich přátelé, které se uskuteční v pátek 31. května v 16:00 hodin v naší knihovně.

Těšíme se na Vás!

Deskové hry k zapůjčení

Milí čtenáři,

nově si můžete v Dětském oddělení naší knihovny zapůjčit domů tyto deskové hry – Activity, Česko junior, Scrabble, Twister.

Přijďte do knihovny!

Rizika zadlužování seniorů

Srdečně Vás zveme do knihovny na besedu s paní Ing. Marcelou Náhlíkovou z Občanské poradny na téma Rizika zadlužování seniorů. Ve středu 22. května v 18:00 hod. v Městské knihovně Ústí nad Orlicí.

Těšíme se na Vás!

Májová chvilka poezie

Milí čtenáři,

přijďte si vybrat knihy a osvěžte svou mysl krátkými verši v májové knihovně :).

Těšíme se na Vás!

Kočičí král

Zveme všechny děti do knihovny v úterý 21. května 2013 v 15:30. Čeká Vás čtení a výtvarné tvoření na motivy knihy Kočičí král. Některou pohádku si zahrajeme!

AVČ: Počátky šlechty ve východních Čechách

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na další přednášku z cyklu Akademie volného času. Ve středu 15. května v 18:00 hod. bude pan prof. PhDr. František Musil, CSc. vyprávět na téma Počátky šlechty ve východních Čechách.

Těšíme se na Vás!

Do Andalusie v zimě?

Milí čtenáří,

srdečně Vás zveme ve středu 24. dubna do knihovny. Od 18:00 hodin se můžete těšit na besedu s panem Zdeňkem Hübnerem na téma Do Andalusie v zimě?.

Lichožrouti

Milí čtenáři, milé děti,

srdečně Vás zveme v úterý 23. dubna do knihovny. Od 16:00 hodin je pro Vás připravena akce inspirovaná Knihou desetiletí od autora Pavla Šruta – Lichožrouti. Čeká Vás nejen seznámení s knížkou, ale také výroba Lichožroutů. Nevíte, kdo to je? Přijďte, dozvíte se :)

Těšíme se na Vás!

Poslední aktualizace stránky: 11. 3. 2020