Aktuální informace

Vaše záložky v našich knihách

Městská knihovna Ústí nad Orlicí připravila zajímavou výstavu složenou ze záložek a jiných pokladů zapomenutých Vámi v našich knihách. Výstava nese název „Vaše záložky v našich knihách“. Zahájení výstavy bude 1. 12. 2012 ku příležitosti celostátní akce DNE PRO DĚTSKOU KNIHU.

zalozka

Adventní výtvarná dílna

Městská knihovna Ústí nad Orlicí pořádá v rámci Dne pro dětskou knihu Adventní výtvarnou dílnu, která se uskuteční v sobotu 1. 12. 2012 od 9:30 hodin. Akce, při které budeme vyrábět adventní kalendáře, je určena dětem od 6 let, ale s malou pomocí rodičů zvládnou výrobu i děti mladší. Všichni jste srdečně zváni.

dilna

Den pro dětskou knihu

Sobota před 1. adventní nedělí je celostátně vyhlašována Dnem pro dětskou knihu. Letos se koná 6. ročník akce, která má za cíl propagovat dětské knihy, dětské čtenářství a také knihovny. Městská knihovna Ústí nad Orlicí se k této akci připojuje a v sobotu 1. 12. 2012 Vás srdečně zve k návštěvě.

den

Setkávání s Čítánkem - Zasněžené setkání s Čítánkem

čítánek 2

Akademie volného času 14. 11. 2012

avc

Setkávání s Čítánkem - Listopadová pohádka

čítánek

Záznamy přednášek Akademie volného času

Milí účastníci Akademie volného času,

s radostí Vám oznamujeme, že na našem blogu jsou opět k dispozici první materiály z proběhlých přednášek druhého ročníku tohoto vzdělávacího cyklu. Těšit se můžete na stručné informace k tématu jednotlivých lekcí, videozáznam, zvukový záznam a fotografie z přednášky. Další materiály z proběhlých akcí budeme postupně přidávat.

Děkujeme za Vaši přízeň.

Vaše KNIHOVNA

Setkávání s Čítánkem

Od listopadu si knihovna pro svoje nejmenší čtenáře a jejich rodiče připravila pravidelná dopolední „Setkávání s Čítánkem“. Setkání se budou konat vždy 1. středu v měsíci od 10 do 11 hodin. Těšit se můžete na povídání, čtení, hraní i tvoření. Začínáme již 7. 11. 2012, kdy si pro Vás Čítánek připravil Listopadovou pohádku.

citanek

Podzimní prázdniny - OTEVŘENO

prazdniny

Nová sekce Fantasy & Sci-Fi

Všichni fanoušci, příznivci a čtenáři žánru fantasy a sci-fi radujte se. Již žádné hledání malých Hobitů v zákoutí knihovny, již žádné marné pobíhání po Zeměploše knihovny a již žádné Vesmírné odysee do temného skladu knihovny. Od 10. 10. 2012 najdete všechny své oblíbené knihy i autory pěkně pohromadě (vedle sekce Detektivek).

Teprve nyní začíná ta pravá zábava. Pojďme se tedy neohroženě vydat tam, kam se dosud nikdo nevydal…

fantasy

Nová otevírací doba na dětském oddělení

do

Dýňování v knihovně

dýn

Akademie volného času 17. 10. 2012

avc

Literární maraton s regionálními spisovateli

Mezi spisovateli se představí publicista, výtvarník, sběratel Jiří Soukup a mořeplavec, stavitel lodí, muzikant, fotograf a spisovatel Rudolf Krautschneider. Pořadem bude provázet Milan Richter.

maraton

Tomáš Mazal: Bohumil Hrabal příběh Středoevropana

V rámci Týdne knihoven 2012 si MěK Ústí nad Orlicí připravila besedu s projekcí ze sbírky rodinných a dříve nezveřejněných snímků ze života spisovatele Bohumila Hrabala. Ze svého archivu a svých vzpomínek čerpá a vypráví Tomáš Mazal, dlouholetý spisovatelův přítel a dvorní fotograf.

hrabal

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021