Bookstart

Naše knihovna je zapojena do mezinárodního projektu Bookstart – s knížkou do života, který pěstuje u dětí lásku ke knihám v době od jejich prvních měsíců života až po školkový věk.
Během září až června pořádáme pravidelná setkání, většinou první pondělí v měsíci, kdy si ukazujeme zajímavé knížky, tipy ke čtení s dětmi, či probíráme témata související s výchovou a mateřstvím.

Setkání se dělí na dvě skupiny:
1) Mini – pro děti od šestinedělí po nástup do školky. Začínáme v 10:00 a jedná se o ideální cestu, jak uniknout stereotypu rodičovské dovolené. Děti se dostanou do kolektivu, objevují knížky, příběhy, postavy...
2) Junior – do této skupiny chodí děti školkového věku cca 3 – 6 let. Začínáme vždy v 16:00 a s dětmi nejen čteme, ale i tvoříme a debatujeme o dalších tématech souvisejícím např. s nástupem do školky.

Jednotlivé akce na sebe nenavazují a lze proto přijít na kteroukoli z nich, pokud máte čas nebo vás zaujme dané téma. Jen je nutné se z kapacitních důvodů předem přihlásit.

Nejen pro účely přihlašování, ale i pro další tipy na knihy a fotky z akcí doporučujeme rodičům vstup do naší facebookové skupiny: www.facebook.com/groups/bookstartuo

Těší se na vás naše knihovnice Mgr. Iveta ŠedováPoslední aktualizace stránky: 13. 5. 2022