Aktuální informace

Březen - Měsíc čtenářů 2013 (BMČ)

Městská knihovna Ústí nad Orlicí se připojuje již ke čtvrtému ročníku celostátní akce „BŘEZEN – měsíc čtenářů“ (BMČ) vyhlašované Svazem knihovníků a informačních pracovníků. Mottem letošního ročníku je: „S námi jen all inclusive!“. V rámci tohoto projektu si Městská knihovna Ústí nad Orlicí připravila následující akce:

Březen – Měsíc čtenářů 2013

Čtenářská liga 2013

Důležitá informace pro všechny čtenáře dětského oddělení! Městská knihovna Ústí nad Orlicí – dětské oddělení – vyhlašuje Čtenářskou ligu pro čtenáře dětského oddělení. Soutěž bude probíhat v období únor 2013 – květen 2013 a spočívá ve sbírání kladných i záporných bodů za nejrůznější činnosti související se čtením a prostředím knihovny. Soutěží se ve třech věkových kategoriích. Přihlásit se mohou registrovaní čtenáři dětského oddělení. Vyhodnocení soutěže se uskuteční začátkem června 2013.

Bližší informace naleznete na nástěnkách v knihovně a kompletní pravidla soutěže pak na našem webu.

liga

Výstava: František Egerle a jeho vztah k budově MěK Ústí nad Orlicí

Městská knihovna Ústí nad Orlicí srdečně zve na výstavu „František Egerle a jeho vztah k budově Měk Ústí nad Orlicí“, která je pořádána k příležitosti 80. výročí úmrtí Františka Egerleho.

egerle

Nobelova cena za mír pro Nicholase Wintona

Městská knihovna Ústí nad Orlicí se připojuje k petici za nominaci sira Nicholase Wintona na Nobelovu cenu míru.

Pokud chcete, můžete se v této akci připojit k nám a podpořit tak ocenění činů sira Wintona cenou, které dle našeho názoru zasluhují být oceněny Nobelovou cenou za mír. Petiční archy můžete osobně podepsat v knihovně vedle „výpůjčního pultíku“.

Více informací o dané akci na webu Nicholas Winton blogspot nebo na FB stránkách organizátorů.

winton

Dětské oddělení - otevírací doba v době prázdnin

prazdniny

AVČ 2013 : I brambory mají svou historii

Ve středu 13. 2. v 18:00 hodin bude přednáškou Mgr. Věry Sekotové na téma „I brambory mají svou histotorii“ zahájen již třetí ročník Akademie volného času.

avc

Čarování s Čítánkem

Ve středu 6. února 2013 od 10 hodin zveme naše nejmenší čtenáře s rodiči na „Čarování s Čítánkem“, při kterém budeme kouzlit ČÁRY MÁRY, ale také si hrát, číst, povídat a tvořit.

citanek

Nová služba - elektronické čtečky knih

Nevíte, co si dnes půjčit? Půjčte si čtečku!

Od nového roku 2013 je čtenářům Městské knihovny Ústí nad Orlicí k dispozici nová služba – zapůjčení elektronické čtečky knih. Čtenáři MěK Ústí nad Orlicí starší 18 let registrovaní minimálně jeden rok a jeden rok bez upomínek (30, 60, 120 Kč) mohou využít nabídky půjčování čteček elektronických knih.

Čtenářům jsou k dispozici 2 čtečky s různými čtenářskými funkcemi obsahující soubor autorsky volných děl českých i světových autorů (seznam e-knih), 1 čtečka slouží pouze k prezenčnímu zapůjčení v oddělení pro dospělé čtenáře, 1 čtečka k absenčnímu půjčování mimo knihovnu. Čtečka se půjčuje mimo knihovnu maximálně na 28 dnů bez možnosti prodloužení a to na základě Smlouvy o výpůjčce elektronické čtečky a složení vratné kauce v hodnotě 1 000 Kč.

Pokud se tedy například chystáte na cesty a vaše oblíbené knihy se vám nechtějí vejít do kufru, máme pro Vás řešení. Nemusíte se vzdát duševní potravy ani připlácet za zavazadla. Přijďte si do Městské knihovny Ústí nad Orlicí půjčit elektronickou čtečku knih (Více viz. pravidla půjčování).

ebook

PROVOZNÍ DOBA O VÁNOCÍCH

vanoce

Setkávání s Čítánkem a básničkou

Ve středu 2. ledna 2013 od 10 hodin zveme naše nejmenší čtenáře s rodiči na dopolední „Setkávání s Čítánkem“. Tentokrát si pro Vás Čítánek připravil knížku veselých básniček, při kterých si zacvičíme, ale budeme si také malovat a hledat maličké skřítky. Těšíme se na Vás při „Setkávání s Čítánkem a básničkou“.

čítánek

Půjdem spolu do Betléma

Městská knihovna Ústí nad Orlicí srdečně zve děti i rodiče na vánoční akci s názvem „Půjdem spolu do Betléma“, která se uskuteční ve čtvrtek 20. prosince v 16 hodin. Těšit se můžete na: společné stavění Betléma, malé sladké překvapení, výrobu drobné „betlémské“ dekorace a poslech vánočního příběhu. Vánoční atmosféru jistě vykouzlí svým pásmem koled děti ze Základní umělecké školy Ústí nad Orlicí. Materiál pro výrobu dekorace bude zajištěn.

betlem

Předvánoční povídky s vánočním punčem

úterý 18. prosince v 18 hodin Vás srdečně zveme do hudebního oddělení knihovny na akci s názvem Předvánoční povídky s vánočním punčem. K malé dávce punče (posluchačům od 18 let) si přidáme velkou porci vánočních povídek z dílny českých i světových spisovatelů. Vstup zdarma, zamykatelné boxy na vánoční nákupy k dispozici.

punc

Kompletní záznamy 2. ročníku AVČ a program AVČ 2013

Milí účastníci Akademie volného času, s radostí Vám oznamujeme, že na našem blogu jsou k dispozici všechny materiály z proběhlých přednášek druhého ročníku tohoto vzdělávacího cyklu. Těšit se můžete na stručné informace k tématu jednotlivých lekcí, videozáznam, zvukový záznam a fotografie z přednášky. Celý druhý ročník Akademie se těšil vysoké návštěvnosti a přízni, za kterou Vám velice děkujeme.

Jako odměnu nabízíme program nadcházejícího již 3. ročníku Akamedime volného času, který se uskuteční v roce 2013. Určitě se Vám bude líbit.

Vaše KNIHOVNA

avc

Martin Leschinger - Zázrak v Praze

Dovolujeme si Vás pozvat na autorské čtení knihy Martina Leschingera Zázrak v Praze, které se uskuteční 6. 12. 2012 od 16 hodin v Městské knihovně Ústí nad Orlicí.

čtení

Státní svátek - ZAVŘENO

Drazí čtenáři, upozorňujeme Vás, že v sobotu 17. listopadu máme z důvodu státního svátku ZAVŘENO. Vaše KNIHOVNA

17 listopadu

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021