Aktuální informace

Hlasování v soutěži Biblioweb 2011

Hlasujte zde a podpořte tak naše webové stránky v tradiční soutěži knihovnických webů Biblioweb 2011 – děkujeme! Hlasovat je možné opakovaně až do 10. 3. 2011.

Image biblioweb.gif

Ptejte se online

Vážení čtenáři,

na našich webových stránkách jsme pro Vás zprovoznili novou službu Ptejte se online. Cílem je poskytovat rychlou a jednoduchou formou odpovědi na jednoduché otázky týkající se provozu Městské knihovny v Ústí nad Orlicí, našich fondů a služeb. Online bude vždy některý z kompetentních pracovníků knihovny.

Formulář Ptejte se online bude nejprve fungovat ve zkušebním provozu, nemůžeme proto zatím garantovat pevně daný časový rozvrh, kdy budeme online.

Jak tedy na to?

  • nejprve je třeba si ověřit, zda jsme online (formulář hlásí „KnihovnaUO is online“)
  • můžete klást otázky
  • dotazy se nearchivují, pokud nás tedy budete kontaktovat v režimu offline, odpověď na dotaz neočekávejte

Pokud budete mít jakékoli otázky k fungování služby, pište na josef.moravec@knihovna-uo.cz.

Nový webový katalog 2.0 - Carmen

Vážení čtenáři,

k dnešnímu dni spouštíme novou alternativu k vyhledávání v našem fondu. Webový katalog 2.0 – Carmen Vám nabízí mnoho nových užitečných funkcí a je přístupný přímo z našich webových stránek (záložka Katalog/Online katalog 2.0 v menu).

Podrobnější informace o produktu můžete nalézt v článcích odborných oborových časopisů Inflow a Ikaros.

Noc s Andersenem 2011

Již po jedenácté budou mít děti možnost strávit v knihovně noc nabitou zajímavým programem. Tradiční Noc s Andersenem se bude konat v pátek 1. 4. 2011 od 18 hodin.

  • akce je určená pro všechny děti do deseti let, které mají vztah ke čtení a knížkám
  • je nutná rodiči podepsaná přihláška (k dispozici v obou oddělení knihovny)
NSA

Poděkování

V únoru odchází do důchodu dlouholetý kolega – knihovník Vláďa Slavík. Do knihovny nastoupil v roce 1982, zažil stavbu a stěhování do nové budovy, celé roky pořádal knihovnické besedy pro ústecké ZŠ. Do jeho kompetencí patřila také správa hudebního oddělení a zvukové knihovny. Mnozí z nás často využívali jeho skvělé znalosti regionu. Vláďo, děkujeme za vše a přejeme hlavně hodně zdraví.Vláďa

Provozní doba o prázdninách

O pololetních prázdninách v pátek 4.2.2011 bude dětské oddělení otevřeno od 9:00 do 17:30. Provozní doba dospělého oddělení zůstává nezměněna. Těšíme se na Vás.

Audioknihy frčí!

Knihovna Vás srdečně zve na přednášku pro všechny milovníky mluveného slova. Audioknihy jsou skvělou příležitostí pro líné čtenáře, hendikepované či časově zaneprázdněné osoby, mají mnoho nesporných výhod. Přijďte se tak dozvědět více o knihách, které umí mluvit.

Světem audioknih Vás provedou Kateřina Kapounová a Alžběta Škytová, členky projektu Audioknihy.net, a těšit se můžete i na soutěž o audioknižní ceny.

audioknihy

Akademie volného času

Naše knihovna bude v roce 2011 pořádat ve spolupráci s Klubem seniorů 1. ročník Akademie volného času. Půjde o cyklus osmi vzdělávacích přednášek pro nejširší veřejnost. Přednášejícími budou regionální lektoři, lekce budou zaměřeny na historii Ústí nad Orlicí, slavné rodáky a osobnosti regionu a rozdělí se do dvou semestrů.

Ve středu 16. února od 18 hodin si tak můžete přijít poslechnout Mgr. Věru Sekotovou, která se bude zabývat historií města Ústí a slavnými rodáky.

Těšíme se na společná setkání – všichni jste srdečně zváni.

AVČ

Nejčastěji žádané tituly roku 2010

Nej knihy

PF 2011

Image pf2011-web.jpg

Vánoce v knihovně - fotogalerie

Nabízíme ke zhlédnutí fotogalerii z povedené předvánoční knihovní akce! Vyzkoušeli jsme si mnohé tradiční zvyky, dozvěděli se, jak trávili Vánoce na Starém bělidle a spoustu dalších zajímavostí o Štědrém dnu, a v neposlední řadě si společně pochutnali na doneseném cukroví. Děkujeme všem účastníkům a těšíme se na další podobně milá shledání.

Vánoce v knihovně

Vánoce

Vánoční provozní doba

Vážení čtenáři,

blíží se čas vánoční, a proto bychom Vám rádi poděkovali za celoroční přízeň, kterou naší knihovně prokazujete, a popřáli Vám pokojné a šťastné Vánoce a v novém roce hodně zdraví a osobní spokojenosti.

Provozní doba v době Vánoc:

Oddělení dospělých čtenářů:
Čtvrtek 23. 12. 9 – 18 hod.
Pátek 24. 12. – neděle 26. 12. zavřeno
Pondělí 27. 12. – čtvrtek 30. 12. 9 – 18. hod.
Pátek 31. 12. – neděle 2. 1. zavřeno
Dětské oddělení:
Čtvrtek 23. 12. 9 – 14 hod.
Úterý 28. 12. – čtvrtek 30. 12. 9 – 14 hod.

Přejeme Vám všem šťastné prožití Vánoc, vše dobré v novém roce a těšíme se na Vaši návštěvu.

Den pro dětskou knihu - fotografie

Poslední listopadovou sobotu jsme se akcí nazvanou Za pohádkou kolem světa rozhodli připojit k celostátní akci Den pro dětskou knihu. Děti (a jednoho tatínka) čekaly mimo předčítání pohádek z různých koutů světa i tématické rukodělné činnosti. Namalovali jsme si rozkvetlý strom při návštěvě Japonska, na vlastnoručně postavené lodičce s krátkou zastávkou v Austrálii dopluli až do Afriky, Mys dobré naděje jsme minuli na pravoboku a zamířili do chladnějších vod – Baltského moře. Zde jsme přesedlali na kamarádku velrybu, která nás doprovodila do cíle našeho putování – bílého Grónska s eskymáckými pohádkami. Na památku si všichni zúčastnění mohli odnést svá vytvořená dílka a také samozřejmě máme spoustu fotografií.

Donášková služba

Vzhledem k bílému poprašku, který v minulých dnech pokryl Ústí, bychom rádi připomněli speciální službu, která Vám nebo Vašim blízkým může v nadcházejícím zimním období přijít vhod.

Nabízíme Vám donáškovou službu knih přímo do Vaší domácnosti. Stačí, když v knihovně nahlásíte své jméno, číslo čtenářského průkazu, adresu a o jaké knihy byste měli zájem, a my budeme vždy v pondělí knihy roznášet. Prosíme tedy, pokud víte o svých známých či sousedech, kteří jsou nemocní nebo staří a měli by o tuto službu zájem, nahlaste je buď přímo v knihovně u výpůjčního pultu, nebo telefonicky na čísle 465 521 168.

Poslední aktualizace stránky: 11. 3. 2020