Program knihovny v červnu 2020

Milí čtenáři, naše knihovna je po pauze opět otevřena v běžné provozní době a pokud půjde vše podle ideálních podmínek, můžete u nás strávit příjemný čas při těchto červnových akcích:

1. 6. od 10 hod. – Bookstart – setkání maminek malých dětí nad knihami pro nejmenší. Počet účastníků bude omezený, proto je nutné se přihlásit v FB skupině nebo na iveta.jansova@gmail.com.

3. 6. od 18 hod. – Nástup Habsburků do české politiky – přednáška prof. Františka Musila z cyklu Akademie volného času.

10. 6. od 18 hod. – Božena Němcová mezi realitou a hledáním ideálu – přednáška PhDr. Ivo Říhy z Univerzity Pardubice.

16. 6. od 16 hod. – Pohádkové čtení – pro děti do 8 let – počet dětí na akci je omezen, je proto nutné se na čtení nahlásit na dětském odd. nebo na čísle 737 205 228.

17. 6. od 18 hod. – Byl J. E. Purkyně největším Čechem a nebo „jenom“ největším vědcem? – přednáška prof. Pavla Kováře cyklu Akademie volného času.

18. 6. – od 15,30 hod. – Kognitivní trénink pro každého – program ve spolupráci s o.p.s. CEDR: trénink paměti, soustředění, logického myšlení, slovní zásoby, prostorové orientace. Na hudebním oddělení knihovny.

24. 6. od 18 hod. – Althannové jinde i ve východních Čechách – přednáška doc. Marie Mackové z cyklu Akademie volného času.

Čas plyne jako voda – iluminované rukopisy, plastiky draků, příběhy vody.

Výstava žáků ZUŠ trvá do 30. 6. 2020.

UPOZORNĚNÍ:

Po dobu blížících se letních prázdnin (červenec, srpen) bude provozní doba knihovny upravena takto:

ODDĚLENÍ PRO DOSPĚLÉ

• pondělí, středa, čtvrtek – 9 – 14 hod.
  • úterý, pátek – 9 – 18 hod.
  • sobota – zavřeno

ODDĚLENÍ PRO DĚTI A MLÁDEŽ

• pondělí až pátek – 9 – 14 hod.