Program knihovny v únoru 2023

Vážení čtenáři, v únoru Vás zveme do knihovny na tyto akce:

6. 2. v 10 hod. – Bookstart mini – Valentýnské setkání – láska a přátelství v dětské literatuře – na akci je nutné se přihlásit ve FB skupině nebo na mailu iveta.sedova@knihovna-uo.cz

6. 2. v 16 hod. – Bookstart junior – Valentýnské setkání školkových dětí – láska a přátelství v dětské literatuře – na akci je nutné se přihlásit ve FB skupině nebo na mailu iveta.sedova@knihovna-uo.cz

9. 2. v 16 hod. – Dramapohádka – Přijďte na lekci s prvky drama technik na motivy známé pohádky O Popelce. Akce je vhodná pro děti 3–6 let, které budou při lekci bez rodičů, aby se mohly soustředit a plně se zapojit do pohádky.

15. 2. v 18 hod. – Rostislav Staněk: Jižní Sudán – mladý a neklidný – přednáška z cyklu Akademie volného času

23. 2. v 15:30–16:30 – Klub zaBOOKem Junior

23. 2. v 17:00–18:00 – Klub zaBOOKem Teenage

Bude probíhat druhé setkání čtenářského klubu zaBOOkem. Téma zatím není známé, protože se bude domlouvat individuálně ve skupině s dětmi.

Soutěže pro všechny čtenáře z dětského oddělení od 1. 2. do 30. 5.

Knižní výzvu máme úspěšně za sebou a tak se intenzivně připravujeme na druhé pololetí školního roku.

Od 1.2. 2023 do 30.5. 2023 budou probíhat hned dvě nové soutěže. První z nich je literární a druhá výtvarná.

V literární soutěži mají čtenáři za úkol napsat krátký příběh na 400 až 500 slov (zhruba 2 A4). Tento příběh musí začít větou: V KNIHOVNĚ JSEM NAŠEL TAJEMNOU ZAPRÁŠENOU KNIHU… Na každého soutěžícího čeká na dětském oddělení malá odměna a odborná porota složená ze dvou spisovatelek a učitelky českého jazyka vyberou vítěze každé ze tří kategorií dětského oddělení, který získá roční půjčovné zdarma.

Ve výtvarné soutěži čeká na účastníky úkol vytvořit plakát velikosti A3 na téma REKLAMA NA KNIHOVNU. Plakát musí obsahovat obrázek, název naší knihovny a slogan, který přiláká staré i nové čtenáře k vypůjčkám. Pro všechny zúčastněné čeká na dětském oddělení malá odměna a všechny plakáty budou vyvěšeny v rámci výstavy v knihovně.

do 25.2.2023

Tavení skla dřevem

reportážní fotografie pana Miroslava Holči

UPOZORNĚNÍ:

3. 2. jsou pololetní prázdniny – dětské oddělení bude otevřeno od 9 do 14 hod.