Program knihovny v březnu 2023

Březen – Měsíc čtenářů 2023. Zpátky do knihoven.

Vážení čtenáři, v březnu Vás zveme do knihovny na tyto akce:

8. 3. v 16 hod. – Hana Brodníčková: Děti jako dar – pěstounství jako cesta k sobě…- koná se na hudebním oddělení

13. 3. v 10 hod. – Bookstart mini – Karneval pohádkových postav – na akci je nutné se přihlásit ve FB skupině nebo na mailu iveta.sedova@knihovna-uo.cz

13. 3. v 16 hod. – Bookstart junior – Karneval pohádkových postav – na akci je nutné se přihlásit ve FB skupině nebo na mailu iveta.sedova@knihovna-uo.cz

15. 3. v 16 hod.- Hrajeme si s loutkovým divadélkem – Tentokrát vám zahrajeme pohádku O koblížkovi. Po pohádce si opět něco malého vytvoříme. Tak neváhejte, děti, a přijďte! Akce je vhodná pro děti do 8 let. Prosíme o příspěvek 20 kč na materiál. V případě velkého zájmu zahrajeme divadélko i dvakrát, aby všechny děti pěkně viděly:-)

15. 3. v 18 hod. – Hynek Skořepa : Za inspirací do pralesa aneb přirozený les nadějí ochranářů i lesníků – přednáška z cyklu Akademie volného času

16. 3. od 9 – 12 hod. – Jak na tablet a chytrý telefon – vzdělávací seminář pro seniory

16. 3. od 13 – 16 hod. – Jak na tablet a chytrý telefon – vzdělávací seminář pro seniory

17. 3. od 18 do 20 hod. – Večer s Andersenem
Jako každý rok zveme všechny předškoláky, prvňáky a druháky na akci s názvem Večer s Andersenem. Jde o večer se čtením, tvořením a zajímavými hrami. Letos vás bude večerem provázet příběh z galské vesnice. Akce je omezena celkovým počtem dětí, proto neváhejte a hlaste se na tereza.drobna@knihovna-uo.cz, 737 205 228.

23. 3. od 16 hod. – Tvoříme v knihovně- Přijďte si k nám uspokojit vaši uměleckou duši a vyzkoušet techniku plstění jehlou za sucha. Akce je vhodná pro všechny od 12 do 99 let. Prosíme o příspěvek 50 kč na materiál.

31. 3. od 18 hod. – 1. 4. do 9 hod. – Noc s Andersenem
Milé děti, zveme vás jako každý rok na akci s názvem Noc s Andersenem. Jde o večer se čtením, tvořením, zajímavými hrami a hlavně přespáním v knihovně. Letos vás bude večerem a nocí provázet příběh z galské vesnice. Z kapacitních důvodu je nutné splnit alespoň jednu z našich nově vyhlášených výzev, které jsou uvedeny na našich webových stránkách nebo na facebooku. Tak neváhejte a mrkněte se na https://knihovna-uo.cz/; https://www.facebook.com/knihovna.uo. Akce je určena dětem od 3.–6. třídy.

UPOZORNĚNÍ:

6. 3.–12. 3. 2023 – Jarní prázdniny

Otevírací doba na dětském oddělení bude v těchto dnech vždy od 9:00–14:00.

Z oka do oka

1. 3 – 30. 4. 2023

Výstava Výtvarného oboru ZUŠ J. Kociana

Vernisáž – 1. 3. v 17,30 hod.