Program knihovny v červnu 2024

Měsíc červen se blíží a my vás srdečně zveme na nové akce v naší knihovně:

5. 6. od 18 hod. – Prof. Igor Lukeš: Beseda o současných aktuálních tématech s profesorem Bostonské univerzity – válka na Ukrajině, izraelsko-palestinský konflikt, česká a americká politika

10. 6. – 10 – 11 hod. – Smyslohraní v knihovně na téma ZAHRADA. Pro děti od 18 měsíců do 5 let. Počet míst omezen, na akci je nutné se přihlásit na mail iveta.sedova@knihovna-uo.cz nebo ve FB skupině, cena 150,– Kč

10. 6. od 16 hod. – Hrátky s tužkou na téma Prázdniny – pro děti 4 – 7 let, prosíme o přihlášky na mail iveta.sedova@knihovna-uo.cz nebo ve FB skupině

13. 6. od 16 hod. – Papuchalk Petr – červnové čtení s vyráběním

Po pohádce nás opět čeká malé tvoření. Akce je vhodná pro děti do 8 let. Předškoláci pouze s doprovodem. Prosíme o příspěvek 30 Kč na materiál.

17. 6. od 10 a od 16 hod. – Bookstart na téma Dobrodružství v přírodě – setkání maminek a jejich dětí do 3 let, prosíme o přihlášky na mail iveta.sedova@knihovna-uo.cz nebo ve FB skupině

19. 6. od 16 do 19 hod. – Letní pet-šperky 2

Zveme vás na druhé tvoření pet-šperků. Ze starého a nepotřebného plastu vyrobíme náušnice, náramky, přívěsky, které budou originální, udržitelné a doplní vaše letní oblečení. Ostré nůžtičky pokud možno s sebou. Prosíme o přihlášení do 12. 6. – na tel. 737 327 432, emaily: tereza.drobna@knihovna-uo.cz nebo ivana.votavova@knihovna-uo.cz. Počet míst omezen. Cena kurzu 50 Kč. Nutno uhradit předem.

20. 6. od 15,30 hod. – ZaBOOKem – čtenářský klub pro děti od 10 do 13 let

26. 6. od 15 hod. -Odpoledne deskových her pro malé i velké

26. 6. – 18 hod. – Kateřina Hájková: Winston Churchill a Židé – přednáška z cyklu Akademie volného času

27. 6. od 16 hod. Slavnostní vyhlášení výsledků Knihovnického Bin­ga

Zveme všechny hráčky a hráče k slavnostnímu vyhlášení nejšikovnějších, nejpilnějších a nejakčnějších čtenářů a čtenářek. Čím více políček jste v našem BINGu zaplnili, tím větší odměna na vás bude čekat. Velká cena vítězů pro všechny, kteří splnili všech 25 úkolů. Těšíme se na vás.

Svět na papíře – kresby Barbory Žerníčkové

do 30. 6. 2024

Na letní prázdniny jsme ve spolupráci s naším čtenářským klubem ZaBOOKem připravili akci Cesta za Hvězdným prachem

Pro všechny od 12 let. Celé léto můžete získávat hvězdy do chodníku slávy za každotýdenní mise. Samozřejmě půjde o knihy, tentokrát knihy zfilmované. Ti z vás, kteří zaplní celý chodník, získají exkluzivní vstupenku na VIP noc v knihovně, která se uskuteční 20. září. Podrobnější informace a herní tiket můžete získat v knihovně od 17. června.

PROVOZNÍ DOBA O PRÁZDNINÁCH

Oddělení pro dospělé

Pondělí, středa, čtvrtek: 9 – 14 hod.
Úterý a pátek: 9 – 18 hod.
Sobota: ZAVŘENO.

Oddělení pro děti a mládež

Pondělí až pátek: 9 – 14 hod.